כלים נוחים שעוזרים לייעל עסקים

כלים נוחים שעוזרים לייעל עסקים

בשני העשורים האחרונים, אנו עדים להתפתחויות יוצאות מן הכלל בהיבט הטכנולוגי מחד ובהיבט התעשייתי מאידך. כתוצאה מכך, נוצרו הרבה מאוד כלים נוחים, שמאפשרים לייעל את כל סוגי העסקים. בין אם יש לכם חנות מקוונת ובין אם יש לכם מפעל ייצור, בין אם אתם יזמים ובין אם אתם יצואנים, כדאי לכם להכיר כלים לייעוץ העסק, בצורה מודרנית, חסכונית ומועילה. למשל, כלים לאנשי מכירות וגם כלים לניהול מחסנים ולוגיסטיקה. פתרונות לשיפור עמדות תשלומים וקופות וכן חשבונאות אונליין, מסכי מגע וגם מדפסות מיוחדות, מהסוג העסקי.

כלים לאנשי מכירות ניידים

לצד חידושים בנושאים חשבונאיים, שנפרט בהמשך למשל חשבונית און ליין (שמתאימות לכל סוגי העסקים) יש פתרונות ממוקדים, למשל שנועדו לאנשי מכירות. אנשי מכירות ניידים כבר לא צריכים להיערך בצורה מורכבת, עם רשימות ועם טפסים. הרבה יותר נכון, פשוט, יעיל ומתקדם, לעבור עם מסופונים לאנשי מכירות. המסופונים הללו הם למעשה מערכות ממוחשבות לכל דבר ועניין, אשר מכילים יישומים מותאמים לצרכיו של כל מנהל מכירות ואיש מכירות נייד.

מייעול מחסנים ועד ניהול עמדות תשלומים

עוד כלים נוחים שיכולים לייעל עסקים, מתאימים מאוד למרכזים לוגיסטיים, מחסנים וגם למרכזי מכירה גדולים או קופות. שליטה בנושאי סחורות נכנסות ויוצאות מחייבת לכאורה המון משאבים. צריך לאסוף הרבה מאוד מידע לגבי הצורך להזמין, לשחרר סחורה או לקלוט סחורה נכנסת (או מוצרים שנמצאים בתהליך ייצור). סורקי ברקוד ואמצעים לניהול סחורה במחסנים הופכים את הכל לממוחשב, מהיר ומאוד חסכוני. יש סורקי ברקוד שמותאמים לניהול עמדות תשלומים בעסקים. חנויות צעצועים, מרכולים, חנויות ספרים או גדג'טים, סורקי ברקוד מוצעים במכלול גדלים ודגמים.

חשבונאות מתקדמת לעסקים

כלי מסוג אחר, שמתאים למכלול עסקים נקרא חשבונית און ליין. מדובר בחלופה לעומת רישומים ידניים או שימוש בפנקסים מודפסים. שירות חשבונית און ליין זמין באינטרנט, לכל דורש. הוא מאפשר הפקת כל מסמכי העסקה המקובלים (גם קבלות, חשבונית עסקה) וכן תעודות משלוח, הזמנות וכדומה. ניתן להעביר ללקוחות את המסמכים במייל או ישירות לנייד. חוסכים הדפסות, חוסכים משלוח בדואר ולא פחות חשוב, חוסכים גם זמן יקר וכסף.

מסכי מגע לעסקים ולתעשייה

הפיתוחים הטכנולוגיים בתחום מסכי המגע מוכרים לכולנו בטלפונים הניידים. אך מסתבר שמסכי המגע הפכו גם לכלים מעולים לייעול עסקים. למשל, מכשירים למשיכת כסף פועלים כיום בעזרת מסכי מגע. בנקודות מכירה שונות (אפילו קיוסקים קטנים) ניתן לראות שימוש במסכי מגע שמייעלים את ניהול נקודת המכירה. יש מסכי מגע שמתאימים לתעשייה, לקבלת מידע, שליטה וניהול מיטבי ויעיל יותר. גמישות כלי העבודה הזה רבה מאוד וניתן לעשות בו שימוש למגוון יישומים נרחב, לעסקים גדולים וקטנים.

מדפסות מיוחדות, לצרכים עסקיים

בכל עסק ניתן למצוא כיום את המדפסות המוכרות לכולנו. מדפסות שמאפשרות לצלם מסמכים, להדפיס כל מה שצריכים, בצבע או בשחור לבן. זהו בהחלט עדיין בגדל חידוש ביחס למקובל מלפני עשרים שנה, אבל יש כיום חידושים נוספים. לבעלי עסקים וארגונים גדולים, כדאי להכיר את המדפסות המיוחדות, שנועדו לצרכים עסקיים מיוחדים. לעסקים מסוימים כגון צלמי אירועים, יש בנמצא מדפסות שיכולות להפיק מגנטים או תצלומים קטנים. אבל יש דוגמא יותר שימושית, לעוד הרבה יותר עסקים: יש מדפסות שבעזרתן אפשר להפיק במקום כרטיסים מגנטיים לעובדים. הכרטיסים הללו עובדים היטב בשילוב שעוני נוכחות חדישים שכוללים למשל מנגנוני קרבה. כך קולטים נתונים מידית למערכת הנהלת החשבונות והנוכחות של העסק, ביעילות ותוך חיסכון ניכר בזמן.