מסופונים לספירת מלאי: כך תבחרו נכון

מסופונים לספירת מלאי: כך תבחרו נכון

מידע הוא הצורך הניהולי החשוב ביותר בכל עסק, מהקטן ביותר ועד הגדול ביותר. ללא מידע קשה עד בלתי אפשרי לקבל גם החלטות שוטפות וגם החלטות אסטרטגיות.

טכניקות איסוף וריכוז מידע בתחום העסקי (ולמעשה בכל תחום) הפך לאחד המוקדים העיקריים לפיתוחים טכנולוגים שתפקידם להקל על העובד, לחסוך זמן ולסנכרן את כל מי שהמידע רלוונטי עבור התפקיד שהוא ממלא.

ניהול מלאי

זהו תחום המידע המשמעותי ביותר שעסק המוכר מוצרים, חייב לנהל ולנהל היטב. המידע מאפשר:

  • ביצוע רכישה לשמירה על מלאי זמין
  • קבלת החלטות על המשך שיווק, רכישה, מכירה של מוצר
  • ניהול תאריכי תפוגה (אם רלוונטי)
  • ניהול קליטה של מוצרים

כל ניהול המידע על המוצר נקרא מערכת לניהול מלאי ובכדי שהיא תהייה יעילה היא זקוקה למכשיר קורא מוצרים שיעביר לה את המידע, המכשיר הזה נקרא מסופון.

מסופונים – איך זה עובד

מסופונים הם למעשה מכשירים ניידים דמוי סמארטפון, בעלי מערכת עיבוד והפעלה (כמו של מחשבים או מכשירים ניידים) ובעלי יכולת סריקה של ברקודים שהודבקו על המוצר (לרוב על עטיפת המוצר). המסופונים מוציאים את המידע מהברקוד ומעבירים אותו למערכת הניהול של העסק (ניהול מלאי) שלתוכה הוכנס מבעוד מועד תיאור ברקוד מוצר.

המסופונים הם למעשה מכשירי ברקוד משוכללים המאפשרים גם ביצוע פעולות אקטיביות ולא רק קריאה. באמצעות מסופון ניתן לרשום הערות על המוצר בכדי לייצר כמה שיותר מידע לגבי מה קרה איתו.

מסופונים לכל מטרה

הצורך באיסוף המידע על מוצרים משתנה בין עסקים שונים, יש כאלו הזקוקים למידע באופן שוטף (למשל, ניהול מחסן לוגיסטי), יש כאלו הזקוקים בעיקר למידע בתקופת ספירת מלאי לסוף שנה, יש פעמים שהצורך הוא עבור עובדי השטח המחלקים מוצרים ועוד.

בחברת GlobeTag אנו יודעים להתאים את המסופון לצרכים של כל לקוח ולבצע את החיבור הממשקי המתאים בין המסופון למערכת ניהול מלאי.

מסופונים לעבודת אנשי שטחנהגים ומפיצי המוצר מגיעים לנקודת החלוקה והם זקוקים למסופון בכדי לנהל את מסירת המוצר, להחתים קבלה, כאשר במקביל העסק יכול לעקוב אחר סטטוס החלוקה. מסופונים אלו יודעים להתחבר לרשת סלולרית או לוויפי, כוללים מסכי מגע (מתאימים גם לעבודה עם כפפות) או מקלדות פיזיות, חזקים ועמידים בפני נפילות ונוחים לקריאה גם בשמש.

מסופונים למחסן לוגיסטי מסופונים אלו קלים מאד ונוחים לשימוש ביד אחת בכדי לאפשר גמישות אפשרויות לעובד במחסן.

מסופונים לספירת מלאי אלו מסופונים השכיחים ביותר בשימוש. מאפשרים קריאה ורישום נוח, יכולים לעבוד גם במצבים בהם אין קליטת רשת.

מסופון אשראיזהו מכשיר המאפשר לגבות תשלום באמצעות אשראי (ממש כמו שרואים במסעדות וחנויות) כולל יכולת הדפסה של הקבלה.

מסופון מלגזה זהו מסופון המותקן על מלגזה ומאפשר למפעיל המלגזה לקרוא מידע על מוצרים בטווח העבודה של המלגזה. המסופון מורכב על המלגזה בהחלטת מיקום משותפת עם הלקוח והמעפיל.

מסופון ל Ecommerces למעשה מדובר על מסופונים קטנים שבעלי עסקים המעוניינים לאפשר ללקוחות להכין לעצמם רשימת הזמנה או קנייה של מוצרים. הלקוח עובר עם המסופון בחנות או במחסן, מסמן מוצרים שרוצה ומרשימה שנוצר העסק מכין את ההזמנה.

מסופונים RFID – מכשירים העובדים בטכנולוגיה מתקדמת של שימוש בגלי רדיו ומאפשרת קריאת ברקודים (הנקראים תגים). גלי הרדיו יכולים לבצע סריקה/קריאה של התג שעל המוצר מכיוונים שונים וממרחק ובכך הופכים את תהליך הסריקה הידני מעל ידי ברקוד למיותר. הדוגמה המוכרת ביותר בתחום היא של רשת וולמארט האמריקאית. הרשת משלבת בחלק מסניפיה את הטכנולוגיה ומאפשרת ללקוחות להניח מוצרים בסל והמסופונים המפוזרים ברחבי החנות מזהים וסורקים. 

ניידות זה כל הסיפור

חברת GlobeTag מתמקדת בשיווק והשכרת מסופונים ניידים באיכות הגבוהה ביותר מתוך מבחר רב, המספקים רמת נוחות מושלמת, נשיאה, משקל, יכולת הפעלה, יכולת עבודה עם רשת וללא רשת, קריאה של כל סוגי הברקודים (חד ממדי ודו ממדי) וכן התממשקות מהירה למערכות הניהול של העסק.

דילוג לתוכן