כך תייעלו סדר בחנות עם מלאי גדול

כך תייעלו סדר בחנות עם מלאי גדול

בחנויות ענקיות אשר מתמקצעות במכירה של פריטים רבים בהיצע נרחב של תחומים, חשוב שהמלאי יהיה מסודר ומאורגן באופן מוקפד, כך שאפשר יהיה למצוא כל מוצר ולדעת בכל רגע נתון מהי הכמות של מוצר זה אשר קיימת במלאי בחנות ובמחסנים.

חשוב למצוא את שיטת העבודה הנכונה ביותר אשר מייעלת את ההתנהלות ביום יום ואשר תאפשר שליטה מלאה על רמות המלאי, כיוון שמדובר במלאי ששוויו סכומי כסף אדירים. 

ייעול שיטות עבודה בחנויות 

הקדמה והטכנולוגיה הגיעו גם לתחום ניהול המלאי ושרשרת האספקה ולכן מנהלי מחסנים רבים החליטו לעבור לשיטות מתוחכמות לניהול המלאי. 

מערכות המחשוב המתקדמות מכילות את המידע על כל אחד מהפריטים אשר נמכרים בחנות על פי מספר הברקוד שלו. המטרה היא שכמות הפריטים המופיעים ברישום הממוחשב של המלאי תהיה זהה לכמות אשר נמצאת בפועל על המדף.

כדי להגיע לרמת דיוק זו סופרים בתחילת הדרך את כמות כלי עבודה מכל סוג אשר מוצעים למכירה בחנות. לדוגמה כמה מברגים מסוג 1, כמה מברגים מסוג 2 וכמה מברגים מסוג 3. 

המערכת מסוגלת להוריד באופן אוטומטי את הפריטים אשר נמכרו בקופה מתוך סך המלאי וגם להעלות את הכמות, כאשר מגיע משלוח חדש מחו"ל כדי שהמידע יהיה נכון לאורך כל הדרך. 

מסופונים לשימוש יום יומי 

המסופונים המתוחכמים הם כלי מדידה יעילים מאד המשמשים הן את אנשי המחסן ואת האנשים בשטח תוך סנכרון מלא בין המחלקות השונות. מסופונים קולטים את המלאי הקיים על המדפים החכמים, אוספים את כל הנתונים המגיעים וכך ניהול המלאי הוא מדויק ומאפשר לבצע בכל רגע נתון ספירת המלאי כדי לדעת את הכמות המפורטת של המוצרים הקיימים במחסן ואת ערכם הכספי למכירה ולקנייה. 

מכיוון שהשימוש במסופונים מתבצע במשך שעות רבות בכל יום, נעזרים במכשירים שהם יוצאי דופן ביכולות שלהם, בעלי שמונה ליבות עוצמתיות, מערכת ההפעלה שלהם זהה לאנדרואיד, הם בעלי סוללה עמידה. בעלי מסוגלות להמשיך לפעול גם אם קיים אבק, אם מכשיר נפל או אם מכשיר נרטב ממים. סורקי הברקודים הללו הם אמינים בביצועים שלהם, מדויקים ומאפשרים לבצע עבודה רבה תוך פרק זמן קצר ביותר וכך לייעל את המערך הכולל של העבודה במחסנים או במרכזים הלוגיסטיים. 

ספירת כמויות של פריטים במחסנים 

בכל מחסן קיימים פריטים גדולים של כלי עבודה כמו לדוגמה מקדחות או מברגות, אך קיימים גם פריטים קטנים כמו מסמרים או ברגים אשר כמותם המדויקת נחוצה גם כן. המערכת החדשנית מסוגלת להעניק את המלאי המדויק של כל סוגי כלי עבודה וגם לבצע פיקוח וביקורת על כל תזוזה של המלאי לכאן או לכאן. 

המערכת מפיקה דוחות מדויקים בפילוחים שונים של מידע ונתונים בהתאם לצורך של ההנהלה מעת לעת.

דילוג לתוכן