תג זיהוי עם ברקוד – הלהיט החדש

תג זיהוי עם ברקוד – הלהיט החדש

העולם הטכנולוגי מתקדם ואנחנו איתו. כיום לא תמצאו כמעט מקום שמנסה לנהל את עצמו ללא שימוש בטכנולוגיה מודרנית כלשהי. חברות גדולות נעזרות בתגי זיהוי לעובדים, בתי חולים מסמנים בצמידים את המטופלים, ואפילו מחסנים ושדות תעופה מצמידים מדבקת זיהוי לארגזים, ומזוודות. 

מה היתרון של תג זיהוי עם ברקוד?

משמעות ברקוד היא זיהוי מהיר, מקיף ואמין של זהות. הוא מאפשר לנו לזהות אנשים, ציוד ומוצרים בצורה חלקה ומקצועית:

  • מניעת טעויות של העתקת ספרות או אותיות בכתב יד.
  • מסירת כמויות גדולות של מידע עם כל סריקה בודדת.
  • מאפשר תיעוד וגיבוי מידי של המידע לשם מעקב וניתוח נתונים.

תג זיהוי עם ברקוד יוצר יתרון משמעותי בתחומים שוניסום, כפי שיפורט בהמשך המאמר.

תג זיהוי בבתי חולים

בית חולים הוא דוגמא לסביבת עבודה שבה נעים פרטים מרובים שאינם מכירים זה את זה ואפילו לא יודעים בהכרח לאן הם אמורים ללכת. סימון החולים בעזרת צמיד זיהוי ברגע שמתקבלים בבית החולים מאפשר לא רק לזהות אותם בצורה אמינה לאורך תהליך המיון והטיפול, אלא גם מספק חבילה חשובה של מידע שמסתובבת איתם. 

היתרון הזה מתבטא גם בסריקת הצמיד – שתוביל אתכם ישירות לתיק של המטופל – וגם באפשרות להדפיס סט מדבקות עם כל הפרטים החשובים של המטופל ישירות ממערכת הנתונים של בית החולים.

תג זיהוי לעובדי חברה

בכל אירגון גדול נהוג כיום לדרוש מהעובדים להסתובב במהלך היום עם תגי זיהוי על החגורה או על שרשרת. תגים אלה יכולים לשמש לקליטת העובד בתחילת יום העבודה ולרישום היציאה בסיומו. לחילופין הם יכולים לשמש כמערכת סיווג שמאפשרת לכל עובד להיכנס רק לקומה או למשרד הרלוונטיים לו. 

יתרון משמעותי בהקשר של ארגונים גדולים הוא היכולת לאגור את המידע לגבי העובדים ותנועותיהם כדי לערוך ניתוח מידע. כך ניתן לייעל תהליכים ארגוניים, לארגן את העובדים מבחינה ויזואלית ולוגית, ולבצע פעולות במערכות הפנים ארגוניות.

תג זיהוי במחסנים

זיהוי בעזרת ברקוד מועיל במיוחד כאשר אתם נדרשים לארגן ולעקוב אחרי תנועת מוצרים, ארגזים, וכן הלאה. העובדים סורקים את הברקוד של הארגז בכל פעם שהם מזיזים אותו למחלקה אחרת, או כאשר מוסיפים או מסירים ממנו מוצרים. כך אפשר לעדכן בקלות ובמהירות את תכולת המחסן ולחשב את המלאי הזמין לכם בכל רגע באופן אוטומטי. הברקוד הופך את התהליך לזריז, נקי ואמין יותר – אין צורך לפתוח את הארגז ולספור את תכולתו, אין סכנה שיתבלבלו הספרות במק"ט או שכתב היד של העובד יהיה בלתי קריא.

תג זיהוי: קטן אבל חכם

לסיכום, התג הקטן הזה נראה לנו כיום כמעט מובן מאליו. אבל האמת היא שהוא אחד האלמנטים המשמעותיים להתנהלות חלקה ויעילה בסוגים רבים ושונים של בתי עסק וארגונים.

דילוג לתוכן