טיפים חשובים לסידור המלאי שלכם

טיפים חשובים לסידור המלאי שלכם

אחד המקומות הכי חשובים של כל עסק זה המחסן שלו. מדובר ב'מאחורי הקלעים' של העסק אך דווקא שם חשוב שיהיה סדר. ברגע שהמחסן מסודר, הכול מתנהל בצורה טובה יותר.

כי במחסן אתם מאחסנים את כל הסחורה, את הציוד, את חלקי החילוף ואת כל מה שהעסק שלכם צריך. ברגע שהמחסן שלכם יהיה מסודר, הרי שלא תמצאו את עצמכם מבזבזים זמן יקר על חיפושים במחסן. הזמן הוא אחד המשאבים הכי יקרים של כל בית עסק ועל כן חשוב ממש לשים דגש על הסדר במקום.

ישנן שיטות ייעול שונות שכדאי מאוד שתסגלו לעצמכם וזאת כדי שאכן תשלטו על המלאי ועל הסדר במקום.

ניהול מלאי

מחסן שאינו מסודר יוצר מצב בו אתם מחפשים מוצר מסוים ובגלל הבלגן והעומס אתם לא רואים אותו. זה גורם לכם לחשוב שיש חסר במלאי ואתם ממהרים להזמין עוד סחורה. מה שיוצר עומס נוסף על המחסן, אתם רוכשים פריטים שלמעשה יש לכם מהם במחסן אך אתם לא רואים אותם מרוב עומס. זה כמובן מעמיס עוד יותר על המחסן, גורם לכם לאבד שליטה על תזרים המזומנים וזה עשוי לגרור אתכם למעגל בעייתי מאוד של ניהול התזרים של העסק.

סידור נכון של העסק עשוי לסייע לכם בניהול המלאי מה שיחסוך לכם בטווח הארוך כשתדעו מה בדיוק חסר ומה צריך לקנות, מה כבר נמכר וממה יש לכם עדיין מלאי מספק. כך שהכול יהיה בשליטה מלאה שחיונית כל כך לעסק.

מעבר לכך, מחסן מסודר מעניק תחושה טובה יותר כאשר חווית הביקור במחסן הופכת להיות נעימה וטובה ולא טראומטית.

סדרו את המחסן בצורה יסודית

אם אתם כבר מתמודדים עם מחסן הפוך, אל תהססו פשוט לרוקן את המחסן כולו ולהתחיל למיין אותו ולספור מלאי. זה עשוי להיות מייגע וממושך אך מי שייהנה מזה בסופו של דבר זה רק אתם. אתם תגלו עד כמה יעיל זה יהיה.

כשאתם מסדרים את המחסן תגלו מוצרים שכבר פג תוקפם, ניירת שאין להם באמת צורך בהם, פריטים שאינם רלוונטיים או ציוד מיותר שממש אינם שימושיים. כאשר אתם מוציאים את כל הפריטים המיותרים, אתם יכולים לסדר מחדש את המחסן בצורה הרבה יותר מרווחת ונוחה. כאן גם כדאי שתשקלו מחדש את המראה של המחסן ואת הסדר שלו כדי שזה יקל עליכם את כל ההתנהלות שלכם בעסק. 

כך מסדרים מחסנים!

אז איך מסדרים את המחסן? הדבר הראשון הוא ניצול נכון של השטח. אתם חייבים לזכור שבמחסן יהיה עליכם להסתובב כדי לקחת את הפריטים שאתם זקוקים להם. לשם כך עליכם לשמור על שטח פנוי. אם יש לכם פריטים המאוחסנים בגובה, חשוב שיהיה לכם סולם שיונח במקום נגיש.  

אם יש לכם מחסנאי ראשי הרי שהוא זה שאמור להיות בקי בכל מה שיש במחסן ובאופן הסידור שלו. אם לעובדים כולם יש גישה למחסן, חשוב להתאים גם להם את הסדר במקום ולעדכן אותם בכל פרט.

קידוד עקבי

כיום קל יותר לשלוט על המלאי הודות לאפשרויות הקידוד של כל המוצרים הנכנסים לבית העסק. ברגע שאתם לא מכניסים למחסן שלכם מוצר שאינו מקודד, אתם למעשה שולטים באופן מלא על המלאי הקיים. עם זאת, הסדר במחסן חשוב מאוד כדי שתוכלו לאתר את כל המוצרים שיש לכם במלאי. בלי זה אין כל תועלת בקידוד…

בכל מקרה, אף פעם לא צריך מלאי גדול יותר מיכולת הקיבולת של המחסן ובעזרת חברת שליחויות ישראל תוכלו תמיד לחדש מלאי במהירות.

דילוג לתוכן