פתרונות אחסון חכמים למחסנים מרובי מוצרים

פתרונות אחסון חכמים למחסנים מרובי מוצרים

ניהול שרשרת האספקה באופן נכון ומושכל, הוא תוצר של מספק גורמים המתלכדים יחדיו לרבות יעילות, ההון האנושי וכן הפונקציונליות הטכנולוגית הנלווית אל המחסן. מחסני ענק מתאפיינים במלאכת מחשבת שלמה של אחסון נכון, שינוע והיכרות עם כל נקודה ונקודה, לעתים בשטחים המתפרשים על פני גודל של מגרשי ספורט שלמים.

היכולת לקבל את פניה של הסחורה בצורה מהירה והיכולת להוציאה הלאה בשרשרת האספקה, מוכרחה להיות מהירה ויעילה, וזאת בין היתר בשל דרישותיו של השוק העסקי אשר הולכות והופכות למאתגרות יותר ויותר.

לייעול ושיפור הפרודוקטיביות של המחסן, במדריך שלפניכם נסקור מספר פתרונות אחסון חכמים אשר יוכלו לסייע רבות בשיפור ביצועיהם של אזורי אחסנה מרובי מוצרים.

מערכת ניהול מידע לאפסנאות

מערכת ניהול מידע הקולטת את המוצרים וממפה אותם באמצעות ברקוד היא מבין הפעולות הראשונות וההכרחיות שכל מחסן ומחסן נדרש לעשותן.

כדאי לדעת שההבדל בין מערכת ניהול מידע למחסן איכותית לבין פשוטה, נובע מן היכולת של החברה המספקת את תוכנותיה, לערוך אפיון מקיף ומקדים המבין בקפידה את צורכי המחסן.

מינוף פעולותיו של המחסן על-ידי מערכת שכזו, תסייע לשלוף סחורות במהירות וביעילות.

שינוע הסחורות באופן אוטומטי

שינוען של הסחורות באמצעים רובוטיים מתקדמים וכן באמצעות מסועים, יוכל להפחית את התלות הקיימת בעבודות כפיים וביכולותיו הפיזיות של הצוות המקצועי. בנוסף לכך, היבט שכזה יאפשר למקסם את יעילות המחסן גם בעתות בהן ישנו מחסור בצוות עובדים.

לחילופין, פתרונות טכנולוגיים הנדסיים שכאלו יכולים במידה רבה גם לייעל את הצורך בצוותים מקצועיים, ולשנע את בעלי התפקידים אל עבר אזורים אחרים בהם הצורך עבורם עולה אף יותר.

פתרונות אריזה המותאמים לפריטים המאוחסנים

לצד מיקומי אחסנה עבור כל פריט ופריט המוסכמים מראש ואשר רשומים ומתועדים במערכות המידע השונות, הרי שאריזות המתויגות מראש ומותאמות לסוג המוצר, יכולות אף הן לסייע בהיבט הוויזואלי ולהקל רבות על הגורם האנושי.

לשם כך, ניתן להיעזר בבתי דפוס לאריזות המתמחים בהדפסה על אריזות קרטון ושיכולים לערוך התאמות עיצוביות אשר יהיו מוסכמות על-ידי כלל העובדים והצוותים הניהוליים. אלמנט המזכיר במידה מסוימת מקרא למפה עם תווים ברורים וידועים לכול.

מסופון לניהול מחסן נכון וחכם

ולסיכום חשוב להצטייד במסופונים, כלי עזר קטנים אך יעילים שיכולים לסייע רבות במעקב אחר הפריטים השונים וכן בניהול וספירת המלאי, כל זאת על-ידי נתונים הקבועים מראש ושיכולים לסייע בזיהוי כל מוצר באופן מידי.

המסופון אף מתכתב עם מערכות ניהול המידע שהוצגו לעיל, שכן הוא מעביר את הנתונים מידית אל עבר ניהול המלאי הממוחשב המרכזי. בכך הוא מעדכן בכל עת את מצבת הפריטים המאוחסנים במחסן, ומאפשר לכל עובד ועובדת במחסן לשדר את המידע מידית אל עבר מנהלי המחסן, זאת ללא כל צורך בעדכון ידני או בתקשורת בין גורמים שונים.

דילוג לתוכן